Yabancılar için Türkçe Dil Eğitimi

Neden Türkçe öğrenmelisiniz?

Adriyatik'ten Çin Seddi'ne kadar çok geniş bir coğrafyada yaklaşık 250 milyon insanla şöyle ya da böyle Türkçe konuşarak anlaşmak mümkün. Bu durum, genel manada Türkçe öğrenmeye ilgiyi artırıyor. Özelde ise, Türkiye'nin Soğuk Savaş sonrası dönemde uluslararası kamuoyunda kazandığı jeopolitik önem Türkçeye olan ilginin artmasına sebep oluyor. Yabancılar, Türkiye'yi Orta Asya'ya yatırımda bir köprü olarak görüyorlar. Bu sebeplerden dolayı, uzmanlar Türkçenin 21. yüzyılda popüler bir dil olacağına dikkat çekiyorlar.

 

Türkçe nasıl bir dildir?

Türkçe, Ural Altay dil ailesi içerisinde Türk dil ailesinin Oğuz Grubu‘na mensup lehçedir.  Anadolu, Kıbrıs, Balkanlar ve Orta Avrupa‘da geniş yayılım alanı bulmuş olup, Türkiye Cumhuriyeti, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti,  Makedonya ve Kosova‘nın resmî dilidir.

Burada, (biri dışında) tüm Türk topluluklarının kendi dillerini yani Türkçenin lehçelerini ve şivelerini anadil olarak konuştukları kabulü kesinlikle yanlış olmayacaktır. İkinci dil olarak ise, geçmişte veya günümüzde de bağımlı bulundukları devletlerin resmi dilini konuşmaktadırlar. Bunlar içinden en önemlileri Rusça, Çince, Farsça, Bulgarca ve Ukraynaca’dır. Kuşkusuz bu dillere ayrıca Arapça, Yunanca ile 1960′dan sonra Türklerin işçi olarak yabancı ülkelere göçü sonucu öğrendikleri diller olan Almanca, Hollandaca Fransızca ve İngilizce de eklenebilir. Anadolu Türkçesi: Anadolu Türkçesi, Türk dilleri içinde Oğuz dilleri grubunda yer alır. Toplam nüfusları 75 milyona yaklaşan ve Anadolu, Trakya, Kuzey Kıbrıs’ta (Kıbrıs’taki Türk nüfusu yaklaşık 140 bindir) yaşayan Anadolu Türkleri tarafından konuşulan bu dil, Türk lehçeleri arasında en büyük grubu oluşturur.

 

Türkçe hangi ülkelerde konuşulur?

Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Bulgaristan, Yunanistan, Ermenistan, İran, Makedonya Cumhuriyeti, Moldova, Suriye, Irak, Kosova,  Hollanda, Almanya, Avusturya, Kanada, ABD, İsrail, Brezilya, Venezuella, Kolombiya, Belçika, İngiltere, Danimarka, İsveç, İsviçre, Avustralya, Kazakistan, Azerbaycan, Rusya Federasyonu, Kırgızistan, Özbekistan ve Ukrayna.

 

TURKISH COURSE

As in all the other departments of Çağrı Dil Okulu, the total method as a kind of eclectic method that we apply in the Turkish department’s teaching activities has been proven throughout the world, to be competent and valid. The aim is to enable the students to achieve the four basic language skills, which are the listening comprehension, reading comprehension, oral and writing, without neglecting the grammar. In this way we ensure the students are able to learn equally the six basic skills of language, grammar, reading, listening, dictation, writing and speaking. We closely monitor the world developments in the language teaching area and the newest and most advanced methods are examined and adapted to the teaching of Turkish.

 

Kurs açıklaması
Standart Türkçe dil kursumuzda sizlere verimli bir eğitim dışında hoşça vakit geçirebileceğiniz,eğlenceli bir ders ortamı sunuyoruz.
Anadili Türkçe olan hocalarımızdan ders alarak daha doğru bir aksan ile Türkçe dil eğitimi alabilirsiniz.
Dersler daha heyecanlı ve ilgi çekici şekilde işlenir ve öğrenilen bilgiler daha kalıcı olur.
Kurs konuları
Dinleme, konuşma, telaffuz, okuma, yazma, kelime, gramer ve diğer faaliyetler..
Sınıf programı 

Kurs süresi 96  saat
Sınıf haftalık Haftaiçi: 9 ders 
Haftasonu: 6 ders 
Sınıf günleri Haftaiçi: Pazartesi,Çarşamba,Cuma 
Haftasonu: Cumartesi & Pazar


Sınıf seviyesi
Tüm seviyeler, yeni Başlayanlar için ve ileri seviyeye kadar. 
Sınıf mevcutu
Ortalama: 6 Öğrenci
Maksimum: 10 Öğrenci
Öğrenci yaşı
14 yaş ve üzeri olmalıdır.
Sertifika
Seviye sonunda sertifika verilecektir.
Birebir ve yöğun Türkçe kursları da sunmaktadır.
 

                                                      English description                                                      
Course description

Standard Turkish language courses are a good solution for those who want to save time and learn quickly meanwhile enjoying working with groups and having fun.
Course topics
Listening, speaking, pronunciation, reading, writing, vocabulary, grammar, and activities

Class level
All levels, beginner to advanced
You will take a placement test on your first day to determine your class level.

Class size
Average 6 students
Maximum 10 students

Student age
Age range 14 years old and older
Average 25 years old

Certificate
A certificate of completion will be issued at the end of the level.
Also we offer Intensive and one-to-one Turkish courses.İlkay Beko Servisi Ankara özel Anadolu liseleri Ankara Arçelik Servisi Suzuki grand vitara şanzıman Dershane Ankara Butik Dershane ısuzu tfr defransiyel Lazer Epilasyon Ankara Ankara Kız Yurdu Ankara özel Kız Yurtları tvCinema